Schüsslerovy soli

Obsahem Schüsslerových tkáňových solí jsou výlučně minerály obsažené v lidském organismu. Jsou přirozenou součástí těla, podporují buňkový metabolizmus a doplňují potřebné minerály přímo do tkání tělesných orgánů. Biochemické tkáňové soli mají vynikající účinnost.

Jejich koncepce vychází z poznatku, že anorganický (minerální) materiál je esenciální pro zdraví a život vůbec. Schüssler identifikoval a určil 12 minerálních tkáňových solí, později byly doplněny na 24 a závěrem jeho výzkumu bylo poznání, že nedostatek některých z těchto solí vede k narušení buňkového metabolismu, případně až k narušení zdraví. Když je příslušná tkáňová sůl pravidelně doplňovaná, mohou buňky opět dosáhnout schopnosti normálně fungovat – zlepšuje se zdraví a tělesná pohoda.

Jak fungují Schüsslerovy soli?

Schüsslerovy soli jsou minerály v tzv. činné (energetické) formě.
Při dnešním stavu půdy, bohužel, co do obsahu živin dochází k poklesu minerálů a vitamínů v plodinách. Díky tomu potraviny již nejsou, nebo jsou jen z části schopny vykrýt běžnou potřebu lidského těla, které pak nemůže udržet zdravou buňkovou rezonanci.
Toto je hlavní důvod pro dlouhodobé používání tkáňových biochemických solí. Ty poskytují buňkám esenciální anorganické stavební materiály na obnovení energie a regeneraci.

Tkáňové soli jsou bezpečné a jemné přípravky látek, které se přirozeně nachází v lidském těle, a proto neovlivňují anebo nepůsobí proti jakékoliv jiné medikaci, léčbě.

Rozpouští se volně v ústech nebo ve sklenici čisté vody. V ústech se pak vstřebávají přímo přes membrány ústních sliznic do krevního řečiště a stávají se tak okamžitě dostupné pro tělo. Buňky tak můžou absorbovat to, co potřebují. Když je buňková nevyrovnanost korigovaná doplňováním solí delší čas, většina uživatelů pociťuje zvýšení své energie, pocitu pohody a další podobné efekty.

Složení

Tkáňové soli jsou připravené ve shodě s tradičními biochemickými metodami bez obsahu cukru a bez živočišných derivátů. Nenarušují zubní sklovinu, neovlivňují hladinu krevního cukru, jsou vhodné pro každého, i lidi s nízkokalorickou dietou, pro ty, kteří hubnou, pro diabetiky, vegetariány i vegany.

Koncepce a ředění

Schüsslerovy soli jsou koncipované jako skutečný biochemický doplněk. Četnými výzkumy bylo zjištěno, že minerály jsou nejlíp vstřebatelné při homeopatickém zpracování v ředění D6, protože tato koncentrace je pro tělo běžná. Přesto nejde o homeopatika. Účinek tkáňových solí vychází z pravidla z deficitu a ne ze zákona o podobnosti a jejich dávkování musí být v dostatečném množství.

Doporučené dávkování

Dávkování je odvislé od problému, u chronických onemocnění se nejlepší výsledky dosahují každodenním dávkováním. Velikost balení 400 tbl.je navrženo zhruba na 3 měsíční spotřebu pro jednu osobu a nebo jednoměsíční spotřebu pro jednu rodinu při jednoduchém dávkování jedna nebo dvě tablety denně podpůrně. Závisí od potíží a délky problému, v případě potřeby (např. u akutních stavů typu chřipka, zánět atd.) je možné dávkování zvýšit na jednu tabletu každých 10 až 20 minut.

Seznam základních solí

1. Calcium fluoratum
2. Calcium phosphoricum
3. Ferrum phosphoricum
4. Kalium chlorátum
5. Kalium phosphoricum
6. Kalium sulfuricum
7. Magnesium phosphoricum
8. Natrium muriaticum (chloratum)
9. Natrium phosphoricum
10. Natrium sulfuricum
11. Silicea
12. Calcium Sulfuricum

Doplňkové soli

13. Kalium arsenicosum
14. Kalium bromatum
15. Kalium iodatum
16. Lithium chloratum
17. Manganum sulphuricum
18. Calcium sulphuratum
19. Cuprum arsenicosum
20. Kalium-aluminium sulphuricum
21. Zincum chloratum
22. Calcium carbonicum Hahnemanni
23. Natrium bicarbonicum
24. Arsenum iodatum

Pomohu s výběrem nejvhodnější soli dle Vašich potíží, dle stavu a charakteru soli Vám doporučím nejvhodnější dávkování.

Komentáře jsou zakázány.